Firmy, które posiadają własne hale magazynowe potrzebują bardzo wielu różnych elementów, które pozwalają im trwale współpracować z różnymi firmami logistycznymi oraz spedycyjnymi. Niezwykle istotna jest wewnętrzna logistyka, czyli posiadanie takiej hali magazynku przeładunkowego, które byłaby w stanie obsługiwać klientów, którzy potrzebują profesjonalnej obsługi celnej.

Obsługa celna a transport w firmie logistycznej

Nie ma powodu aby wątpić, że firmy logistycznej potrzebują zróżnicowanych ofert. Dlatego coraz częściej dywersyfikują swoje oferty pod względem usług związanych z magazynowaniem towaru w tym z obsługa składów celnych.

Obecnie w kraju jest kilkanaście firm spedycyjnych, które posiadają bardzo ciekawie rozwiązane problemy związane ze składem celnym.

Bywa, że podnajmują część jakiegoś magazynu, lub stawiają własny po to, aby zdywersyfikować koszty takiego właśnie wynajmu. Innym aspektem jest to, że składy celne są niejako 'dobudowywane’ do właściwej częściej np. firmy transportowej lub magazynowej.

Firmy spedycyjny chcą mieść wszystko w jednym miejscu dlatego stawiają oferty, które często kompleksowo obsługują danego klienta.

Logistyczne opcje obsługi celnej

Składy celne są obsługiwane przed różne podmioty. Często firmy logistyczne starają się dopuścić zewnętrznych kontrahentów tak aby zachęcić do korzystania z własnych baz logistycznych w tym ze składów celnych.

Pozwala to z nadzieją spoglądać na całą branże spedycyjni krajowej, międzynarodowej czy usług logistycznych.